Terveydenhoitajaliitto palveluksessasi

Toimisto on suljettu 27.-29.12.2017.

Joululomat:
Leila Lehtomäki 21.12.2017-5.1.2018
Tarja Leinonen 18.12.-2017-5.1.2018
Harri Liikkanen 18.-27.12.2017
Aija Saarinen 22.12.2017-5.1.2018
Tiina Raivo 21.12.-27.12.2017
Tarja Lavikainen 22.12.2017-5.1.2018
Elina Tuomas-Kettunen 27.12.2017-8.1.2018

Terveydenhoitajaliiton toimisto on arkisin klo 8.30–16.

Osoite:

Mikonkatu 8 A (10. krs)
00100 Helsinki

etunimi.sukunimi@terveydenhoitajaliitto.fi

Medialle
Etsitkö tietoa terveydenhoitajan työhön ja koulutukseen liittyvistä asioista? Ota yhteyttä meihin, autamme mielellämme. Liiton asiantuntijaverkoston kautta on helppo löytää sopiva haastateltava miltä tahansa terveydenhoitajatyön sektorilta. Jos olet kiinnostunut haastattelemaan terveydenhoitaja-asiantuntijaa, ota yhteyttä liiton viestinnän asiantuntija Tiina Raivoon, puh. 040 502 9388, tiina.raivo@terveydenhoitajaliitto.fi.

Terveydenhoitajaliiton verkkosivuilta löydät helposti myös Terveydenhoitajaliiton ajankohtaiset tiedotteet, lausunnot ja kannanotot sekä blogikirjoitukset. Voit myös seurata liiton uutisia ja tapahtumia Twitterin, Facebookin ja Instagramin kautta.

Lakimiespuhelinneuvonta työsuhdeasioissa:

Terveydenhoitajaliiton jäsenet saavat maksutonta puhelinneuvontaa työoikeudellisissa kysymyksissä puhelinnumerossa (09) 2527 4404. Soittoaika ma ja ke klo 12–14 (myös loma-aikoina). Puhelinneuvonnan numero on (09) 2527 4404. Palvelu koskee täysmaksavia jäseniä, yrittäjäjäseniä, äitiys- ja hoitovapaalla olevia sekä jatko-opiskelijoita. Etuus ei koske liiton opiskelija-, eläkeläis- tai kannattajajäseniä. Jäsenyys tarkistetaan (jäsennumero).

Laskutusosoite:

Suomen Terveydenhoitajaliitto STHL ry
Verkkolaskuosoite 003702023070
Välittäjän tunnus 003708599126
Välittäjä Liaison Technologies
Y-tunnus 0202307-0


Terveydenhoitajaliiton henkilökunta
Lehtomäki, Leila, puheenjohtaja, Terveydenhoitaja-lehden päätoimittaja
Puhelin 0505226941
Leinonen, Tarja, järjestöpäällikkö, pääsihteeri
Jäsenhankinta, -huolto ja -palvelu, opiskelijatoiminta, kampanjatoiminta, järjestöviestintä
Puhelin 0503597827
Liikkanen, Harri, neuvottelupäällikkö
Neuvottelutoiminta, työsuhde- ja palkka-asiat
Puhelin 0405665715
Lavikainen, Tarja, järjestösihteeri
Hallinnon sihteeri, Terveydenhoitajapäivien käytännön järjestelyt, kokousjärjestelyt, ilmoittautumiset, laskutus ja matkalaskut, Terveydenhoitaja-lehden ilmoitusmyynti, liiton omistaman yksiön vuokraus.
Puhelin 0405955351
Raivo, Tiina, viestinnän asiantuntija, Terveydenhoitaja-lehden toimitussihteeri
Ulkoinen viestintä, Terveydenhoitaja-lehti, järjestöviestintä, julkaisut, verkkosivut, sosiaalinen media
Puhelin 0405029388
Saarinen, Aija, kehittämispäällikkö
Terveydenhoitaja- ja audionomikoulutuksen ja -ammatin edunvalvonta, asiantuntijalausunnot LOMALLA 17.7.-11.8.2017
Puhelin 0405710356
Tuomas-Kettunen, Elina, jäsensihteeri
Jäsenasiat, jäsenmaksut, lehti- ja osoitetilaukset LOMALLA 26.-30.6.2017 JA 17.7.-14.8.2017
Puhelin 0443265860